LAFIT
LAFIT Meraki - Track Hanging Bulb Champagne Gold Magnetic Track Spotlight Magnetic Track Module 5W 3K LFTL1123D
₹12932
₹7759
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Meraki - Track Hanging Bulb magnetic track pendant fixture in Champagne Gold finish. Track-type suspended system designed for flexible spotlight, downlight and linear module integration. Dimensions: Ø145mm x 489mm; with Holder H. 493mm.
Specification
| Type | Magnetic Track Module |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 24VDC |
| Body Color | Champagne Gold |
| Beam angle | 110° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø145mm x 489mm; with Holder H. 493mm |
| Specification | Magnetic Track Module; 5W; CRI Ra >80; Bridgelux LED; 24VDC; 110° beam; IP20 |
| Industry | Workspace, RETAIL, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories