LAFIT
LAFIT Power Supply - Power Supply Analog Dimmable 200W - LFADM00620024T
₹11293
₹6776
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Engineered for 0-10V control protocols, the LFADM00620024T delivers 200W regulated 24V DC output (24V 8.4A). IP-65-rated L244 x W71 x H37.5 Meanwell unit perfect for offices, retail spaces, and architectural lighting where analog wall dimmers are preferred. Reliable, smooth, and silent dimming response.
Specification
| Type | Analog Dimmable |
| Wattage/Power | 200W |
| Voltage | 24V DC |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Analog Dimmable (0-10V) |
| IP rating | IP-65 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L244 x W71 x H37.5 |
| Specification | Output: 24V 8.4A; Dimensions: L244 x W71 x H37.5; IP: IP-65; Driver: Meanwell |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, Institutions |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Co-working space – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Study Room, Bedroom – Institutions: Schools, Colleges, Labs |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights End Cap Pair (SL3020F) - Silicone Profile Accessories - - - SL3020F
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1010) - Silicone Profile Accessories - - - SL1010
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1414) - Silicone Profile Accessories - - - SL1414
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories