LAFIT
LAFIT Ray Duct Black Pendant Round 25W 30K LFPD039-25W-C
₹42102
₹25261
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Discover sophisticated styling with the LAFIT Ray Duct 25W decorative surface light. Crafted in Black, it casts a warm 3000K Warm White glow across the room. Dimensions Ø803 x 1500mm; rated IP20. A premium choice for designer interiors.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 25W |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 30K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø803 x 1500mm |
| Specification | CRI Ra 80, Circular Decorative Pendant |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance, BAR – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Reception, Waiting Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, BAR |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories