LAFIT
LAFIT Rivet Gold Pendant Multi-Stem Cluster Pendant 25W 3K LFPD046-25W-5L
₹31630
₹18978
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Curate a luxurious atmosphere with the LAFIT Rivet 25W decorative pendant in Gold. 3K colour, IP20 indoor build, dimensions Ø1200 x 1500mm. Designed for memorable interiors and centerpiece installations.
Specification
| Type | Multi-Stem Cluster Pendant |
| Wattage/Power | 25W |
| Voltage | 230V AC |
| Body Color | Gold |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 5-light cluster pendant |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø1200 x 1500mm |
| Specification | 5-light cluster pendant, CRI Ra 80 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls – Workspace: Reception, Conference Room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories