M DECOR
M DECOR MSHL75135 Gold+Clear+Matte Coffee Decorative Decorative 14W 3K MSHL75135
₹25960
₹20768
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The M DECOR MSHL75135 blends artisanal craftsmanship with modern aesthetics. Crafted from Metal + Glass with a Gold + Clear + Matte Coffee finish, this Pendant Light offers 14W 3000K Warm White illumination. Size: 280x450+H 1000 MM. Recommended for residential spaces.
Specification
| Type | Decorative |
| Wattage/Power | 14W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold+Clear+Matte Coffee |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 280x450+H 1000 MM |
| Specification | 14WW | 220-240V | Metal + Glass | Gold + Clear + Matte Coffee | IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Private rooms, Lounge Area, Reception – Party Halls: Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories