N.Decor
Neptune Lights B82513-R11 BK+Copper Multi-Light Mixed Globe Cluster - 3K B82513-R11
₹74340
₹59472
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Luxury meets design in the Neptune Lights B82513-R11 — a Iron+Glass hanging light in BK+Copper. At 700x2000mm, it delivers 3000K Warm White illumination ambience for residential and dining.
Specification
| Type | Mixed Globe Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+Copper |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 700x2000mm |
| Specification | 11-light mixed globe cluster, BK+Copper, Iron+Glass, LED 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Waiting Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories