N.Decor
Neptune Lights NS60813-8+8P SGD+GD+WH Glass Crystal Spike Arm - 3K NS60813-8+8P
₹113870
₹91096
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights NS60813-8+8P pendant chandelier in SGD+GD+WH finish, crafted from Iron+Glass. This Chandelier features 3000K warm white illumination and measures 600x485mm. Designed for elegant interiors, it creates a striking focal point in any room. Ideal for living rooms, dining areas, and event spaces.
Specification
| Type | Crystal Spike Arm |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | SGD+GD+WH |
| Base Type | E27 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 600x485mm |
| Specification | Material: Iron+Glass | HSN: 940596500 | Voltage: 220-240V |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories