CHANGI
CHANGI DEEP RECESSED CORNER (48V) Sand Black Corner Piece Deep Recessed Corner - N/A NO
₹3540
₹2478
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI DEEP RECESSED CORNER (48V) track accessory component. 200×200×74mm, Track: 180×30mm. Sand Black aluminium finish for a consistent aesthetic across 48V track system installations.
Specification
| Type | Deep Recessed Corner |
| Voltage | 48V DC |
| Body Color | Sand Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Track |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 200×200×74mm, Track: 180×30mm |
| Specification | 48V Track Deep Recessed Corner, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries – Workspace: Corporate Office, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories