CHANGI
CHANGI RIGGO Hanging Light Black + Smokey Glass Decorative Linear Cluster 48W 3K CH HL-2528-4X12W
₹57820
₹40474
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elegant CHANGI HL-2528-4X12W RIGGO pendant features integrated 48W (4x12W) LED with 1330 Lm of warm white light and Black + Smokey Glass styling. The artisanal craftsmanship produces a distinctive ambient glow. Size: 1000x1500mm. Ideal accent for cafes, lounges, and modern living rooms.
Specification
| Type | Linear Cluster |
| Wattage/Power | 48W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black + Smokey Glass |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1330 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Sanan |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1000x1500mm |
| Specification | 4x12W LED (48W total), 3000K, Sanan, Aluminium + Glass, Linear 4 pendants, Black + Smokey Glass |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Study Room – Workspace: Corporate Office, Reception, Private Cabin – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE Skone Hanging - Square WH Decorative Square Multi-tier 78W 3K PACH 084
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE 3 Step Triangle Hanging WH Decorative Triangle Multi-tier 80W 3K PR 1390
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE Skone Hanging - Round WH Decorative Round Multi-tier 78W 3K PACH 073
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories