LAFIT
LAFIT Marbul Plus Black Magnetic Track 23mm Accessory Smart Driver 200W - LFPS20048I(ZB)
₹8708
₹5225
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The LAFIT LFPS20048I(ZB) 200W in-track LED driver from LAFIT provides regulated 48VDC for Marbul magnetic spotlights and linear bars. Compact dimensions L200 x W57 x H18 fit within the track extrusion. Suitable for both standard and smart-controlled scenes.
Specification
| Type | Smart Driver |
| Wattage/Power | 200W |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Zigbee In-track driver |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L200 x W57 x H18 |
| Specification | 200W Zigbee Smart Driver, Lafit |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories