Description
LAFIT Mysie 6W panel light delivers smooth, glare-free 6500K Daylight illumination across a 120° beam in a White frame. Slim dimensions (Ø120mm x 22mm) Cut-out: 112mm.make it ideal for offices, classrooms, and modern retail floors.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 6.5K |
| Cut Hole size | 112 |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Bridgelux Chip |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø120mm x 22mm |
| Specification | Wattage: 6W | Dim: Ø120mm x 22mm | Cut: 112mm | CRI: Ra>80 | IP: IP20 | Driver: Lafit | LED: Bridgelux Chip | MOQ: 30 |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, Institutions |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Study Room – Institutions: Schools, Colleges |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE Back-Lit Surface Panel Light WH SMD Back-Lit Square 10W 3K LDL 381
Price on Request
Expert Pick for Entrance
PASOLITE
PASOLITE Sensor Panel Light (Motion PIR) WH SMD Round 18W 3K-4.5K-6K LDL 057
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories