LAFIT
LAFIT Power Supply - Power Supply DALI-2 DT6 Dimmable 120W - LFDDM01812012T
₹11464
₹6878
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The LFDDM01812012T from LAFIT is a 120W 12V DC dimmable LED power supply with full DALI-2 DALI-2 DT6 Dimmable compatibility. Output 12V 10A feeds LED strips and fixtures with smooth dimming response. Housed in L219 x W63 x H35.5 IP-65-rated body using Meanwell circuitry. Suited for boardrooms, hospitality, museums, and high-end residences.
Specification
| Type | DALI-2 DT6 Dimmable |
| Wattage/Power | 120W |
| Voltage | 12V DC |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DALI-2 DT6 Dimmable |
| IP rating | IP-65 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L219 x W63 x H35.5 |
| Specification | Output: 12V 10A; Dimensions: L219 x W63 x H35.5; IP: IP-65; Driver: Meanwell |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, RETAIL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Private Cabin, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights End Cap Pair (SL3020F) - Silicone Profile Accessories - - - SL3020F
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1010) - Silicone Profile Accessories - - - SL1010
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1414) - Silicone Profile Accessories - - - SL1414
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories