LAFIT
LAFIT Power Supply - Power Supply DALI-2 DT6 Dimmable 150W - LFDDF02315024T
₹11682
₹7009
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Smart-ready LFDDF02315024T provides 150W 24V DC (24V 6.25A) constant voltage output with native DALI-2 protocol support. Compact L355 x W36 x H23 body, IP-20 rating, premium Fulham components. DALI-2 DT6 Dimmable driver perfect for tunable strip lighting, conference room control systems, and IoT-enabled commercial fitouts.
Specification
| Type | DALI-2 DT6 Dimmable |
| Wattage/Power | 150W |
| Voltage | 24V DC |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DALI-2 DT6 Dimmable |
| IP rating | IP-20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L355 x W36 x H23 |
| Specification | Output: 24V 6.25A; Dimensions: L355 x W36 x H23; IP: IP-20; Driver: Fulham |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, RETAIL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Private Cabin, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights End Cap Pair (SL3020F) - Silicone Profile Accessories - - - SL3020F
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1010) - Silicone Profile Accessories - - - SL1010
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Flexible Clip (SL1414) - Silicone Profile Accessories - - - SL1414
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories