N.Decor
N.Decor 7229/5C RGD Decorative Round - 3in1 7229/5C
₹17110
₹13688
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 7229/5C brings contemporary elegance to any space with its Rose Gold design. This ceiling light combines Aluminium + Acrylic craftsmanship with 3-in-1 tunable color temperature LED technology for warm, adjustable illumination. Size: 550mm. Perfect for modern living rooms, bedrooms, and boutique reception areas.
Specification
| Type | Round |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | RGD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3in1 |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 550mm |
| Specification | Aluminium + Acrylic, 3-in-1 tunable color temperature, 550mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Waiting Area – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories