CHANGI
CHANGI CAMP Pole Dark Grey LED SMD Post-Top Lantern Triple-Arm 24W (3x8W) 3K CH 19113-2410-3X8W
₹53100
₹37170
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Designed for outdoor elegance, the CAMP Pole pole light features Dark Grey body and 3000K Warm White color temperature with 177° distribution. Flux 1316 Lm. Dimensions: H2410×W625mm. Built with ADC12 Aluminium and IP54 protection. Recommended for garden driveways, residential pathways, and estate landscape boundaries.
Specification
| Type | Post-Top Lantern Triple-Arm |
| Wattage/Power | 24W (3x8W) |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 177° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Anti-Yellowing Opal Diffuser |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1316 Lm |
| Mounting Options | Pole |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | H2410×W625mm |
| Specification | 3x8W LED, CRI≥80, Aluminium body, Post-top triple-arm pole with opal diffuser |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Porch, Backyard, Entrance – Public Spaces: Pathways, Public Parks, Botanical Garden |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories