CHANGI
CHANGI LINDOR CH TL-2530 Gold + White Decorative Round 8W 3K CH TL-2530-8W
₹17700
₹12390
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Discover the CHANGI LINDOR CH TL-2530, a Table Lamp piece showcasing Electroplated Metal + Milky White Glass and Gold + White finish. Operates at 8W delivering 453 Lm of warm 3000K illumination. Dimensions: φ180x380mm. Perfect bedside companion for bedrooms, reading nooks, and executive desks.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 8W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold + White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 453 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ180x380mm |
| Specification | Integrated LED 3000K; Material: Electroplated Metal + Milky White Glass; Finish: Gold + White; Size: φ180x380mm; Flux: 453 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – Workspace: Private Cabin, Corporate Office – Restaurants: Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories