CHANGI
CHANGI PAUL CH TL-2337-5W Sand Black Decorative Round with Opal Glass 5W 3K CH TL-2337-5W
₹12331
₹8632
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Refined and architectural, the CHANGI PAUL CH TL-2337-5W is a 5W table lamp that blends Aluminium & Glass elements in a striking Sand Black finish. Provides 3000K Warm White ambient lighting with luxury appeal. Measuring φ100x234mm, suitable for foyers, dining spaces, and premium hospitality venues.
Specification
| Type | Round with Opal Glass |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sand Black |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 300 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Bridgelux Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ100x234mm |
| Specification | 5W, Aluminium & Glass, Sand Black, 3000K Warm White, φ100x234mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – Workspace: Waiting Area, Reception, Private Cabin – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories