CHANGI
CHANGI SKYRO Concrete COB Round 10W 3K CH 2414-R-10W
₹10384
₹7269
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI SKYRO 10W surface ceiling light in Concrete finish delivers 793 Lm lumens of 3000K Warm White illumination across a 78° beam. Dimensions: Ø102×120mm. Concrete + Aluminium construction with IP65 rating ensures durability in covered outdoor and indoor wet zones. Suitable for balconies, corridors, and entrance lobbies.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Concrete |
| Beam angle | 78° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 793 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Philips |
| IP rating | IP65 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø102×120mm |
| Specification | Hand-cast Concrete + Aluminium optics, CRI≥90 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Porch – Workspace: Reception, Corporate Office – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights WH Decorative Dome Shape with Wood Inner 13W 4K 7531/350
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights BRAVO MATT BK COB Cylinder 15W 5K BRAVO-15W-MATT BK-5K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories