GEN by CHANGI
GEN by CHANGI GRILLO BK COB Round 12W 6K CH 2409-12W
₹2655
₹1859
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Designed for modern spaces, the GRILLO CH 2409-12W delivers 6500K Daylight illumination through its Black surface-mounted body. 36° beam spread creates smooth, uniform lighting with minimal glare. Measures D80×H81mm. Excellent choice for discerning homeowners and designers.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 36° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 6K |
| Lumens | 960 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D80×H81mm |
| Specification | Aluminium housing, CRI≥80, 36° beam, 960 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Workspace: Reception, Corporate Office – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights WH Decorative Dome Shape with Wood Inner 13W 4K 7531/350
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights BRAVO MATT BK COB Cylinder 15W 5K BRAVO-15W-MATT BK-5K
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories