CHANGI
CHANGI DEEP CH 2105-E-2x7W WH COB Dual Round 2×7W 3K CH 2105-E-2x7W
₹4484
₹3139
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your space with the CHANGI DEEP CH 2105-E-2x7W 2×7W Dual Wallwasher Downlight. The White body produces 3000K Warm White light at 24°, Features Wall Washer, 355°/90° Rotation, Dual Head. Dimensions: φ140×H84mm, Cut: φ130mm. Perfect for high-end interiors and commercial displays.
Specification
| Type | Dual Round |
| Wattage/Power | 2×7W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Wall Washer, 355°/90° Rotation, Dual Head |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ130mm |
| Lumens | 1514 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Toyonia |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ140×H84mm |
| Specification | 2×7W, 1514 Lm, 24° Beam, CRI≥90, IP20, Toyonia LED, Dual Head, Aluminium |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Art Galleries, Watch Store – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories