CHANGI
CHANGI DEEP CH 2105-SD-2x20W WH COB Dual Square 2×20W 3K CH 2105-SD-2x20W
₹9440
₹6608
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
2×20W CHANGI DEEP CH 2105-SD-2x20W Dual Wallwasher Downlight with 38° beam angle and 3000K Warm White light output. White body construction ensures lasting aesthetic appeal. Dimensions: 224×110×H134mm, Cut: 210×92mm. Features Wall Washer, 355°/90° Rotation, Dual Head. Suitable for high-end interiors and commercial displays.
Specification
| Type | Dual Square |
| Wattage/Power | 2×20W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 38° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Wall Washer, 355°/90° Rotation, Dual Head |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 210×92mm |
| Lumens | 4464 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Toyonia |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 224×110×H134mm |
| Specification | 2×20W, 4464 Lm, 38° Beam, CRI≥90, IP20, Toyonia LED, Dual Head, Aluminium |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Art Galleries, Watch Store – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories