CHANGI
CHANGI IRA Sand White COB Round with Smoky Grey Glass 7W 3K CH 2345-7W
₹4012
₹2808
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI IRA 7W Sand White: CRI≥90, 3000K Warm White, 30° beam. Energy-efficient LED delivers φ42×103mm form factor with φ35mm aperture. Decorative cylindrical glass tube in Smoky Grey or Amber adds unique ambiance. Excellent for residential, workspace, and retail applications.
Specification
| Type | Round with Smoky Grey Glass |
| Wattage/Power | 7W |
| Body Color | Sand White |
| Beam angle | 30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ35mm |
| Lumens | 644 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ42×103mm |
| Specification | CRI≥90, IP20, Beam: 30°, Flux: 644 Lm, Material: Aluminium, LED: BridgeLux |
| Industry | RESIDENTIAL, RETAIL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance, Poojaroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories