CHANGI
CHANGI MIKO Grey Recessed Step Rectangular 2W 3K CH 8322-4x0.5W
₹5133
₹3593
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI MIKO 2W recessed foot light in Grey delivers 120 Lm lumens of subtle 3000K Warm White ground-level illumination at a 80° spread. Dimensions: 83×51×35mm. IP54 rated Aluminium construction. Perfect for staircases, corridor walls, and garden steps.
Specification
| Type | Rectangular |
| Wattage/Power | 2W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Grey |
| Beam angle | 80° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 78×43mm |
| Lumens | 120 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 83×51×35mm |
| Specification | Aluminium body, 4×0.5W LED array, CRI≥80 |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Backyard, Porch – Public Spaces: Pathways, Stadium – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories