Description
Professional-grade CHANGI MOVE+ featuring 8W power and 15°-30° beam in a clean 3K aluminium body. 3000K Warm White light quality makes it a standout choice. Size: φ45×H150mm. Features: 80°/355° Rotation. Optimised for RETAIL.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 8W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 15°-30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 80°/355° Rotation |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 172-226 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Citizen |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ45×H150mm |
| Specification | 8W, 15°-30° Beam, CRI≥80, IP20, Citizen LED, CRI≥80, Telescopic Adjustable Focus Lens, 355° Rotate, 80° Tilt |
| Industry | RETAIL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Choco boutique – Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories