Description
Elevate your space with the CHANGI NATA, a 14W surface light featuring a sleek 5K finish. The 24° beam provides 5000K Cool White output with excellent uniformity. Unit measures 145×75×H70mm. Features: 17° Tiltable. Perfect for RETAIL.
Specification
| Type | Square |
| Wattage/Power | 14W |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 17° Tiltable |
| Light Color | 5K |
| Lumens | 1114 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 145×75×H70mm |
| Specification | 14W, 24° Beam, CRI≥80, IP20, Seoul Semiconductor LED, CRI≥90, Aluminium, Square Surface Spotlight |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Toy Shop – Workspace: Corporate Office, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories