GEN by CHANGI
GEN by CHANGI DISK WH SMD Round 2W 3K CH RS-44-2W
₹354
₹248
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your lighting with the DISK 2W in premium White finish. This surface-mount luminaire produces 3000K Warm White light at 120° beam angle for optimal visual comfort. Form factor: D45×H10mm. Well-suited for residential, hospitality, and retail interiors.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 2W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 70 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Edison |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D45×H10mm |
| Specification | Aluminium housing, CRI≥80, 120° beam, 70 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Kitchenroom, Pantry Room, Dressingroom, Study Room – RETAIL: Watch Store, Choco boutique, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights WH Decorative Dome Shape with Wood Inner 13W 4K 7531/350
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights BRAVO MATT BK COB Cylinder 15W 5K BRAVO-15W-MATT BK-5K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories