INVENTAA
INVENTAA MARINA MEMO 2" DEEP WH SMD Round 5W PK/VI/BL MAR 05M
₹271
₹190
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The MARINA MEMO 2" DEEP 5W LED downlight offers premium Pink/Violet/Blue lighting in White at 120° beam angle. Slim design, 80x80x33, cutout: ø51mm with 3in1 Color. Perfect for living spaces and professional environments.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V AC |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 3in1 Color |
| Light Color | PK/VI/BL |
| Cut Hole size | ø51mm |
| Mounting Options | Recessed |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 80x80x33 |
| Specification | 5W | IP20 | 80x80x33 | Cutout: ø51mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Party Halls, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom – Party Halls: BAR, Banquet halls – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories