Description
Professional-grade CHANGI JOEY featuring 12W power and 110° beam in a clean 3K/6K aluminium body. tunable white light quality makes it a standout choice. Size: φ85×H43mm, cut-out: φ75mm. Features: Tunable, Tunable. Optimised for RESIDENTIAL.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 110° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable, Tunable |
| Light Color | 3K/6K |
| Cut Hole size | φ75mm |
| Lumens | 1150 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Lumileds |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ85×H43mm |
| Specification | 12W, 110° Beam, CRI≥80, IP20, Lumileds LED, CRI≥90, Tunable White 2700K–6500K, Dimmable |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – Workspace: Private Cabin, Conference Room, Co-working space |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories