INVENTAA
INVENTAA OXANA REGULAR GR COB Round with White Reflector 7W 3K 07C-D65(GR+WH)
₹1031
₹722
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade ceiling lighting with Inventaa OXANA REGULAR 7W recessed COB downlight. Grey housing with Bridgelux LED for vibrant 3000K Warm White output. Cutout: Ø55mm, dimension: 85x85x78. Suited for retail environments, hotels and modern offices.
Specification
| Type | Round with White Reflector |
| Wattage/Power | 7W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GR |
| Beam angle | 36° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | Ø55mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 85x85x78 |
| Specification | 7W | Beam: 36° | IP20 | Aluminium Body | Toughened Glass |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories