LAFIT
LAFIT Ciron BK Linear Wall Washer Linear Bar Wall Washer 24W 3000K LFFC128-24W
₹25145
₹15087
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate exterior spaces with the LAFIT Ciron LFFC128-24W - a 24W linear wall washer featuring Black housing and 3000K Warm White light output. With 25*45° beam spread and L1000 x W33 x H86 mm compact form, it provides robust IP-67 weather protection. Perfect for hospitality and architectural illumination.
Specification
| Type | Linear Bar Wall Washer |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | 24V DC/DMX512 |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 25*45° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DMX512 Compatible |
| Light Color | 3000K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L1000 x W33 x H86 mm |
| Specification | 24W Linear Wall Washer, IP-67, CRI Ra≥80, 25*45° Beam |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Porch, Backyard – Public Spaces: Monuments, Pathways, Art Galleries – RETAIL: Art Galleries, Watch Store |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories