CHANGI
CHANGI BOMBI Silver SN Recessed Underwater Round with Silver SN Body 5W 3K CH 141-5W
₹13275
₹9293
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Engineered for pool and water-feature installations, the CHANGI BOMBI 5W 5W recessed underwater fixture features stainless steel construction, 23° beam, 408 Lm flux and 3000K Warm White colour temperature. IP68 rated for full immersion, DC 24V input, cut-out Φ68mm, dimensions 88×125×Φ80×Φ68mm.
Specification
| Type | Round with Silver SN Body |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | DC 24V |
| Body Color | Silver SN |
| Beam angle | 23° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | IP68 Pool Light |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | Φ68mm |
| Lumens | 408 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP68 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 88×125×Φ80×Φ68mm |
| Specification | 5W, 408Lm, 3000K, 23°, IP68, Stainless Steel 316, Silver SN, DC 24V, CRI≥80 |
| Industry | RESIDENTIAL, Fitness center, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch – Fitness center: Stadium, Therapy Zone – Restaurants: Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories