CHANGI
CHANGI DELUGE Silver Surface Underwater Round Tripod Style with Silver Body 24W 3K CH B5AD-1216-12x2W
₹38114
₹26680
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring water features to life with the CHANGI DELUGE 24W surface-mount underwater fixture. Pure stainless steel build, IP68 sealing, 15° optics, 807 Lm flux of 3000K Warm White light, DC 24V powered. Dimensions 282×38×φ158mm; ideal for pools, fountains and aquatic landscapes.
Specification
| Type | Round Tripod Style with Silver Body |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | DC 24V |
| Body Color | Silver |
| Beam angle | 15° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | IP68 Pool Light |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 807 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP68 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 282×38×φ158mm |
| Specification | 24W (12x2W), 807Lm, 3000K, 15°, IP68, Stainless Steel, Silver, DC 24V, CRI≥80, Tripod stand |
| Industry | RESIDENTIAL, Fitness center, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard – Fitness center: Stadium, Therapy Zone – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories