MASCON
MASCON TASSIA ML-C198 White COB Round with Titanium Black Reflector 18W 3K
₹3021
₹2115
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Illuminate with confidence using the MASCON TASSIA ML-C198 18W downlight. Osram COB delivers 3000K Warm White output through 36° beam in elegant White finish. Dimensions: 104×105mm, cut-out: 95mm. Engineered for demanding commercial applications.
Specification
| Type | Round with Titanium Black Reflector |
| Wattage/Power | 18W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | White |
| Beam angle | 36° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DALI Compatible |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 95mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 104×105mm |
| Specification | 18W Osram COB, 36° beam |
| Industry | Commercial, Residential |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories