N.Decor
N.Decor 39344-A BRONZE+MILKY+CLEAR+AMBER+SMOKE LED Decorative 24W 3K 39344-A
₹5369
₹4295
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
A statement piece in Bronze Multi-Glass, the Neptune Lights 39344-A wall luminaire is made from Iron+Glass+Acrylic. Features 3000K Warm White light output with dimensions of 450x400x105mm. Perfect for residential lounges, dining rooms, and commercial environments.
Specification
| Type | Decorative |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BRONZE+MILKY+CLEAR+AMBER+SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 450x400x105mm |
| Specification | Power: 24W | CCT: 3K | Material: Iron+Glass+Acrylic | IP: IP20 | Size: 450x400x105mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Mini halls – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories