N.Decor
N.Decor 8965 BK Decorative Round 22W 3K/4K/6K 8965
₹3304
₹2643
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your interior with Neptune Lights 8965, a Round wall lamp in BK finish. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Compact at 230mm (Dia) and built from Iron+Acrylic, it delivers both style and function in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 22W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 230mm (Dia) |
| Specification | 22W LED | CCT:3K/4K/6K | Dim:23CM | IP20 | Iron+Acrylic |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, BAR |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories