N.Decor
N.Decor B3130 Black LED Integrated Contemporary Wall Sconce LED 3K B3130
₹3304
₹2643
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights B3130 wall light in Black finish, powered by integrated LED. 3K illumination for ambiance-rich spaces. Dimensions: 18×11×13 cm. Ideal for living rooms, dining spaces, and upscale interiors.
Specification
| Type | Contemporary Wall Sconce |
| Wattage/Power | LED |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 180° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 18×11×13 cm |
| Specification | Power: LED | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron+Glass | Size: 18×11×13 cm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories