CHANGI
CHANGI BRAILLE Silver SS Surface Underwater Round with Silver SS Body 6W 3K CH 2378-6x1W
₹15517
₹10862
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring water features to life with the CHANGI BRAILLE 6W surface-mount underwater fixture. Pure stainless steel build, IP68 sealing, 45° optics, 531 Lm flux of 3000K Warm White light, DC 24V powered. Dimensions 32×φ165mm; ideal for pools, fountains and aquatic landscapes.
Specification
| Type | Round with Silver SS Body |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | DC 24V |
| Body Color | Silver SS |
| Beam angle | 45° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | IP68 Pool Light |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 531 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP68 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 32×φ165mm |
| Specification | 6W (6x1W), 531Lm, 3000K, 45°, IP68, Stainless Steel, Silver SS, DC 24V, Bar 1 pressure |
| Industry | RESIDENTIAL, Fitness center, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard – Fitness center: Stadium, Therapy Zone – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories