CHANGI
CHANGI GLITTER Dark Grey LED COB Four-Way Cross 12W 3K CH 2319-4X3W
₹4956
₹3469
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Enhance your outdoor landscape with the GLITTER surface luminaire from CHANGI. Featuring Dark Grey construction and 3000K Warm White warm tone at 4° beam spread. Flux 600 Lm. Dimensions: 160×135×42mm. ADC12 Aluminium body with IP54 ingress protection. Designed for decorative feature walls, hospitality facades, and architectural accent lighting.
Specification
| Type | Four-Way Cross |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 4° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Four-Way Sparkle Effect |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 600 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 160×135×42mm |
| Specification | 4x3W COB, CRI≥80, Aluminium body, Tight 4° beam creating star sparkle effect |
| Industry | RESIDENTIAL, RETAIL, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, LIVING ROOM, Porch – RETAIL: Art Galleries, KIOS Outlet – Party Halls: Convention centers, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories