CHANGI
CHANGI LACTEA Wall Light Type B Chrome + White Decorative Glass Oval Glass Shade 7W 3K CH W-2306-1B-G9-1X7W
₹20827
₹14579
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate interior walls with the LACTEA CH W-2306-1B-G9-1X7W from CHANGI. This decorative 7W fixture in Chrome + White blends steel and glass craftsmanship with 3000K Warm White ambient light at 700 Lm. Measuring φ180x300mm, it suits modern bedrooms, lounges, and reception areas.
Specification
| Type | Oval Glass Shade |
| Wattage/Power | 7W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Chrome + White |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 700 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | G9 LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ180x300mm |
| Specification | 7W | 3K | φ180x300mm | 700 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Workspace: Reception, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories