CHANGI
CHANGI MARMO Dark Grey + Marble Finish SMD Square with Marble Finish 18W 3K CH 1249-18W
₹14101
₹9871
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Transform outdoor spaces with the CHANGI MARMO 18W wall light featuring Dark Grey + Marble Finish body. Features stunning marble finish with edge-lit design for luxurious ambiance. 3000K Warm White output with 120° spread creates stunning luxurious marble-effect illumination. Measures 300×300×47mm. IP65 rated for outdoor use.
Specification
| Type | Square with Marble Finish |
| Wattage/Power | 18W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey + Marble Finish |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Edge-Lit Design |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1500 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Edison |
| IP rating | IP65 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300×300×47mm |
| Specification | 18W | 120° beam | 1500 Lm | IP65 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Porch – Workspace: Reception – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories