CHANGI
CHANGI PLAKA CH W-2336-18W Champagne Gold Decorative Rectangle 18W 3K CH W-2336-18W
₹20532
₹14372
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI PLAKA CH W-2336-18W is an elegant surface wall light crafted from Metal + Glass. The Champagne Gold finish creates a sophisticated visual statement with 3000K Warm White warm illumination. Measuring 300x180x190mm, this fixture delivers refined ambience to luxury residential and hospitality interiors.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 18W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Champagne Gold |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300x180x190mm |
| Specification | 18W, Metal + Glass, Champagne Gold, 3000K Warm White, 300x180x190mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories