CHANGI
CHANGI PLEKO Wall Light Gold Gold Decorative Linear Tubular Twist 12W 3K CH W-2318-GD-12W
₹17346
₹12142
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate interior walls with the PLEKO CH W-2318-GD-12W from CHANGI. This decorative 12W fixture in Gold blends steel and glass craftsmanship with 3000K Warm White ambient light at 600 Lm. Measuring 750x167mm, it suits modern bedrooms, lounges, and reception areas.
Specification
| Type | Tubular Twist |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 600 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 750x167mm |
| Specification | 12W | 3K | 750x167mm | 600 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Corporate Office – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories