CHANGI
CHANGI POTIRI CH W-2312-2 Matte Copper Decorative Twin Saturn-Style Wall Disc 3.14W 3K CH W-2312-2-3.14W
₹49383
₹34568
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add sculptural elegance with the CHANGI POTIRI CH W-2312-2 wall sconce in Matte Copper + Clear Glass. The φ200x450mm fixture produces 314 Lm of soft 3000K light, ideal for living rooms, corridors, and decorative wall installations in homes, restaurants, and lounges.
Specification
| Type | Twin Saturn-Style Wall Disc |
| Wattage/Power | 3.14W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Matte Copper |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 314 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ200x450mm |
| Specification | 3.14W, 314 Lm, φ200x450mm, Finish: Matte Copper + Clear Glass, 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Reception, Waiting Area, Private Cabin – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories