CHANGI
CHANGI TION Dark Grey COB Square Up-Down 24W 3K CH 3478-2x12W
₹12390
₹8673
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Experience premium outdoor lighting with CHANGI TION 24W. Dark Grey aluminium body with 3000K Warm White LED at 38° beam. Size: 220×148×118mm. IP54 rated for outdoor use. Two-way up-down illumination with Cree COB delivers dramatic wall accents. Recommended for premium exteriors, facades, and architectural feature walls.
Specification
| Type | Square Up-Down |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 38° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Two-Way Illumination |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 2400 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 220×148×118mm |
| Specification | 24W | 38° beam | 2400 Lm | IP54 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Porch, Backyard – Workspace: Reception, Corporate Office – Public Spaces: Pathways, Monuments |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories