CHANGI
CHANGI VIVALDI Sand White Decorative Hexagonal Glass Decorative 12W 3K CH WL-2545-12W
₹16520
₹11564
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your wall décor with the CHANGI VIVALDI, a 12W sconce crafted from iron and hand-made hexagonal glass in a refined Sand White finish. Hexagonal hand-made glass panels sprinkled with fine glass particles form a customizable, radiant geometric composition. Measuring 252x220mm, supplied with Integrated LED. Ideal for living rooms, lounges, and statement entryways.
Specification
| Type | Hexagonal Glass Decorative |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sand White |
| Beam angle | 180° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 600 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 252x220mm |
| Specification | Iron+Glass | 12W LED | 252x220mm | 600Lm | Sand White | 3000K | Hexagon |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories