CHANGI
CHANGI ZAROMA Wall Light Chrome Decorative Floral Floral Petal Glass 15W 3K CH W-2333-3X5W
₹17346
₹12142
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Refined wall fixture from the ZAROMA collection by CHANGI. The CH W-2333-3X5W delivers 15W of curated 3000K Warm White illumination through steel and glass, finished in Chrome. With 1200 Lm of soft luminous output and 340x260mm footprint, perfect for upscale interior accents.
Specification
| Type | Floral Petal Glass |
| Wattage/Power | 15W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Chrome |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1200 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 340x260mm |
| Specification | 15W | 3K | 340x260mm | 1200 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Mandapam, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories