LAFIT
LAFIT Lumishroom BK Bedside Lamp Mushroom 10W 35K LFWL076
₹7546
₹4528
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT's Lumishroom wall-mounted bedside lamp blends elegant Black styling with practical 10W reading light. 3500K Warm White at 36°/120° ensures comfortable visibility for reading. Dimensions: Ø117mm x 58mm.
Specification
| Type | Mushroom |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 36°/120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 35K |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø117mm x 58mm |
| Specification | 10W, Ø117mm x 58mm, IP-20, 36°/120°, CRI Ra>80, Osram LED, Lafit Driver |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Bedroom, LIVING ROOM, Study Room – Restaurants: Private rooms, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories