MD MSWL70148 COPPER(RG) LED Integrated Decorative 6W 3-in-1 NO
Inclusive of all taxes
Introducing the MD MSWL70148, a striking spiral-design wall light that transforms walls into art installations. Finished in Rose Gold with flowing acrylic ribbons, this 6W LED fixture with 3-in-1 CCT selection measures W230 x H500mm for a commanding presence. Iron and acrylic construction ensures both elegance and structural integrity. A sophisticated choice for master bedrooms, living room feature walls, and premium lounge areas.
| Type | Decorative |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | COPPER(RG) |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3-in-1 |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | W230 x H500 MM |
| Specification | LED 6W / 3in1, Iron + Acrylic, Finish: Rose Gold |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love