M DECOR
MD MSWL70164/2 GD Decorative Decorative with Acrylic - 3-in-1 (3K/4K/6K) NO
₹11505
₹9204
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Transform your walls into a design showcase with the MD MSWL70164/2 decorative light. Premium Iron + Acrylic body with Gold finish ensures lasting elegance and warm ambient glow. Integrated LED with 3-in-1 color temperature switching (3000K/4000K/6500K) offers versatile lighting moods. Compact dimensions of 320 x 300 (MM) allow versatile placement in any residential or hospitality environment.
Specification
| Type | Decorative with Acrylic |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | Integrated LED |
| Smart Features | 3-in-1 CCT Switchable |
| Light Color | 3-in-1 (3K/4K/6K) |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 320 x 300 mm |
| Specification | Material: Iron + Acrylic, Finish: Gold, Holder: LED 3in1, Size: 320 x 300 (MM) |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories