Description
The Neptune Lights 1061 brings contemporary style to any space. BK finish over Iron body. 3000K Warm White LED illumination creates a warm ambiance. Dimensions: 370XH300mm. Perfect for living room and bedroom.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 370XH300mm |
| Specification | 12W|-|370XH300mm|Iron|NO|NO|94053600 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, BAR |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories